ADALET BAKANI BEKIR BOZDAG 'RIZE 1. ÜRÜN VE EL SANATLARI FUARI'NDA

Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ, Adalet Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Kenan İPEK ve beraberindeki Adalet Bakanlığı genel müdür, genel müdür yardımcısı ve üst düzey yöneticilerin aralarında yer aldığı Bakanlık Heyeti Rize'de..

5 Ağustos Cuma günü açılışı gerçekleşen 'Rize 1. Ürün ve El Sanatları Fuarı'nın açılışında; Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ, Rize Valimiz Sayın Erdoğan BEKTAŞ, Trabzon Valisi Sayın Yücel YAVUZ, Artvin Valisi Sayın Muhterem İNCE, Rize Milletvekillerimiz Sayın Hikmet Ayar ve Sayın Osman Aşkın BAK, Adalet Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Kenan İPEK, Rize Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Osman KÖSE, Rize Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat KASAP ve misafirler yer aldı.

Rize sahil dolgu alanı üzerinde kurulan ve 40 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen, ahşap işçiliğinden deri ayakkabı ve çanta imalatına, dokumadan seramiğe, bakır işçiliğinden takı tasarımına, gıdadan tekstile, hediyelik eşyadan mobilyaya, süt ürünlerinden tarım ürünlerine, çini ve süs ürünlerinden gümüş işlemeciliği ile kabak süslemeye kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip fuarda satışı yapılan yüzlerce ürün sergilenmektedir. Her gün 10:00-22:30 saatleri arasında açık kalacak fuara girişler ücretsiz olup, ceza infaz görevlilerince satışı gerçekleşen ürünlerin geliri mahkumlara ve İşyurtları Kurum'na aktarılacaktır. Fuar 11 Ağustos Perşembe günü saat 22:30'a kadar açık kalacaktır.

 


FOTO GALERI