~ Basın Açıklaması ~

T.C.
RİZE
CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
(Medya İletişim Bürosu)

 

Sayı :2016/9

 

02/08/2016

 

                BASIN AÇIKLAMASI       

      Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen “Rize 1. Ürün ve El Sanatları Fuarı”nın açılışı 5 Ağustos 2016 tarihinde saat 10'da Rize Sahil Kültür Park mevkiinde yapılacaktır. Fuar 05-11 Ağustos 2016 tarihleri arasında açık kalacak ve saat 10:00-20:00 arası ziyaret edilebilecektir.

      Fuarda 40 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenecek ve satışı yapılacaktır. Fuara ayrıca Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitimden Sorumlu Daire Başkanlığı ile Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı katılacak, bu birimler tarafından ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde yürütülen eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları hakkında bilgi verilerek ayrıca elektronik izleme uygulamaları ile ilgili çalışmalar anlatılacaktır.

      Bu büyüklükteki organizasyonun gerçekleştirilmesindeki temel amaç; ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen temel eğitim ve mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, ayrıca ilgili kurumlarla sürdürülen işbirliğini güçlendirmektir.

      Fuara tüm halkımız davetlidir.

      Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Osman KÖSE

Rize Cumhuriyet Başsavcısı